Jako jediný byl oceněn odborníky v energetice, novináři i veřejností. Vyhlášení výsledků ankety proběhlo 25. dubna na společenském večeru u příležitosti Teplárenských dnů 2012 v Praze.

Teplo pro Bohumín získalo již dvě ocenění. Bylo to vloni za přínos ke zlepšení ovzduší ve městě, šlo o projekt roku a o celostátní soutěž „Český energetický a ekologický projekt", ve kterém získal zvláštní uznání poroty.

„Projekt si cenu zaslouží, domácnosti platí méně peněz za teplo, radnice také ušetřila na topení a především ušetřila na investicích, které šly celé za Skupinou ČEZ. Příspěvek ke zlepšení ovzduší je zejména u nás v Bohumíně nezanedbatelný," říká starosta Bohumína Petr Vícha.

Projekt stál přes 500 milionů korun a obsahuje nejen úpravy v Elektrárně Dětmarovice, ale také vybudování horkovodu do města a přímo ve městě museli stavbaři vybudovat zcela nové rozvody.

„Také jsme museli postavit nové výměníkové stanice. Svým rozsahem to je ojedinělý projekt a za jeho ocenění děkujeme všem hlasujícím," řekl generální ředitel ČEZ teplárenská Vladimír Gult.