Nové pracovní pozice vznikly díky rozšíření činnosti o pedikúry a manikúry. „Jsem ráda, že jsem získala práci tady, kde se přihlíží ke zdravotním potížím zaměstnanců. Já osobně mám potíže s pohybem," řekla Dana Fajinová. Její kolegyně Daniela Strakošová k tomu dodává: „V dnešní době je těžké sehnat práci a zvláště když má člověk nějaké zdravotní omezení. Proto oceňuji, že jsem tady získala práci."

V centru dosud pracovali především maséři a recepční.

„Všichni zaměstnanci mají nějaké zdravotní omezení, kvůli kterému je jejich šance na pracovní uplatnění ztížena. U nás mají snížené pracovní úvazky, které zohledňují jejich aktuální zdravotní stav. Podobné zařízení provozujeme ještě v Karviné a do budoucna uvažujeme o rozšíření služeb i vzniku další pobočky. Jde vyloženě o sociální podnikání, kde může veřejnost v praxi ocenit, jak kvalitní práci odvádějí lidé se zdravotním postižením," vysvětlil David Jelínek z Centra Unika.

Rozšíření služeb, úpravy prostor a pořízení přístrojového vybavení přišly na zhruba 400 tisíc korun, které z větší části poskytla Nadace OKD a zbývající část doplatil kraj.

„Jde o jediné zařízení tohoto druhu na Karvinsku, proto jsme tento projekt vybrali a finančně podpořili," doplnil mluvčí nadace Vladislav Sobol.