Do rozšíření svého centrálního sídla v ulici Čs. armády společnost investuje okolo 10 milionů korun. Část nových prostor pak hodlá nabídnout k pronájmu dalším podnikatelům.

„Jedná se o významný milník v rozvoji naší firmy. Uvědomujeme si, že logistika a nabídka výrobních, skladovacích kapacit hraje v dynamickém vývoji ekonomiky významnou roli. Rozhodli jsme se využít evropských dotací a zrealizovat investici, která nám nabídne optimalizaci skladových zásob a konkurenční výhody nejen formou delivery just in time," uvedl majitel společnosti Kamil Černý.

První část areálu se začala stavět loni na jaře. Kolaudace by měla proběhnout letos na podzim. Do roku 2015 chce ČEMAT v Bohumíně vybudovat minimálně jednu další halu s multifunkčním využitím výrobních, opravárenských, skladových a kancelářských prostor.Vizualizace výrobního a logistického centra.

Areál, který se nachází v těsné blízkosti dopravního koridoru nově dokončené dálnice D1 ve směru Brno-Ostrava- -Katovice, nabídne i nová pracovní místa. „Jejich počet bude záležet na tom, kdo si naše prostory pronajme a jak je bude využívat. Budou-li mít nájemci zájem o naše zaměstnance, k rozšíření řad pracovníků budeme samozřejmě hledat lidi z tohoto regionu," sdělila marketingová manažerka firmy Veronika Brázdilová.

Starosta Bohumína Petr Vícha komentoval rozvoj společnosti slovy, že pro vedení města je úspěch podniků a podnikatelů na území Bohumína důležitý, neboť na něm závisí zejména zaměstnanost místních lidí.