Také proto lidé v posledních letech stále častěji využívají nabídek různých úklidových služeb, které nabízejí specializované firmy. A klientelu mají i na Karvinsku.

Například paní Helena Bajková z Karviné na úklid svého bytu již sama nestačí a úklidové služby využila už několikrát.

„Mám nemocná záda, ani se pořádně neohnu a také v posledních letech trpím závratěmi. Rodina žije daleko, proto jsem si na úklid objednala jednu agenturu, se kterou jsem byla velmi spokojená a její služby využívám dodnes," řekla Bajková.

Úklid za pár stovek

Na Karvinsku momentálně funguje okolo čtyřiceti úklidových firem, které pomohou uklidit bytové prostory, zahrady, bazény, automobily a podobně.

Ceny úklidových prací začínají na 200 korunách za hodinu a každá další hodina je levnější. Luxování koberců stojí u jedné z oslovených firem od šesti korun za metr čtvereční, mytí oken a výloh od 15 korun za metr čtvereční.

Zdá se vám to hodně? Možná ano, ale třeba senioři mohou využívat těchto služeb se slevou. Platí na ně totiž tzv. Senior slevenka, o které psal Deník před pár dny. Pořídit si ji může každý člověk starší 55 let a lze na ní čerpat nejrůznější slevy včetně těch, které lze uplatnit při najímání úklidových firem. „Na Karvinsku máme čtyři poskytovatele úklidových služeb. Dva takzvané hodinové manžele z firmy, kteří mimo jiné provádí montáž nábytku, sečení trávy a úklid na zahradě," řekl autor projektu Senior slevenky Ivan Sekanina.

Majitelé úklidových firem, kteří své služby nabízejí i v rámci Senior slevenky, si od toho slibují více zákazníků.

„Do projektu jsem se zapojil, jelikož mi to přijde velice zajímavé a věřím, že se nám podaří získat další klienty, kteří mohou uplatnit slevu na naše služby, a nechat si tak pomoci s domácími pracemi. Nabídka našich služeb je hodně rozmanitá a samozřejmě se nevztahuje pouze na seniory," řekl jeden z oslovených podnikatelů, Kamil Cit.

Bibiána Balicka