Drobní živnostníci, kteří provozují v objektu s číslem popisným 720 v Orlové-Porubě svou živnost – kadeřnictví, tabák, drogerii a cykloprodejnu, požádali loni v prosinci majitele objektu, tedy město, o odkoupení objektu. Tehdy radní zvažovali, že objekt prodají v dražbě, což se stávajícím nájemníkům nelíbilo a tak sepsali petici a obrátili se na média. A právě Karvinský deník tehdy jako první informoval o problémech drobných živnostníků.

Ti měli obavy, že nový majitel, objekt pronajme solventnímu podnikateli, který tam zřídí například tržnici. „Do téhle práce dávám všechno, řádně odvádím poplatky za zaměstnance. Jsem ráda, že nám město vyšlo vstříc, že to tady nemusím zavřít z toho důvodu, že bychom neutáhli nájem,“ řekla spolumajitelka prodejny Tabák Elena Šedivá.

Radní nakonec situaci přehodnotili a město tak nabídne živnostníkům jejich prostory k odkoupení. „Zastupitelstvo schválilo přímý prodej objektu i s parcelou dosavadním nájemcům,“ řkla mluvčí města Nataša Cibulková.

Objekt si odkoupí všichni majitelé do podílového spoluvlastnictví za smluvní cenu 3 miliony 500 tisíc korun a uhradí i náklady spojené s prodejem nemovitosti.