Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostravský ArcelorMittal jednal v Havířově

Havířov/ Nejužší vedení ostravské firmy ArcelorMittal, jež se zabývá výrobou oceli, navštívilo v pondělí havířovské zastupitelstvo. Předseda představenstva Sanjay Samaddar ho seznámil s programy ocelářů, které mají vést ke snížení znečišťování ovzduší.

3.11.2008
SDÍLEJ:

Předseda představenstva ArcelorMittalu Sanjay Samaddar představil nové programy zaměřené proti znečišťování a nabízel otevřenost i další schůzky.Foto: Libor Pristáš

Samaddar nejdříve představil v půlhodinovém projevu strukturu podniku a pak se snažil přesvědčit zastupitele, že jeho firma dělá maximum pro to, aby se současný stav s ohledem na ekologii zlepšil. „Bereme tuto otázku opravdu vážně. Chceme být dobrými spoluobčany a jsme rádi, že můžeme být součástí této společnosti. Abychom mohli lépe naslouchat problémům, které lidi v okolí trápí, zřídili jsme nejen zelené telefonní linky, kam může každý zdarma volat, ale také jsme ustavili funkci ředitele pro životní prostředí,“ řekl kromě jiného předseda představenstva.

Zastupitele zavalil řadou informací včetně grafů znázorňujících vývoj znečišťování jeho firmou v průběhu řady let. Zastupitelé vstřícný krok firmy přivítali, ale spokojenost se současným stavem určitě neprojevili.

Po předsedovi komise pro životní prostředí Karlu Chodurovi, který upozornil na nárůst prašnosti, se pustil do kritiky i poslanec Břetislav Petr (ČSSD).
„Nebývá obvyklé, aby se znečišťováním od vaší společnosti musel zabývat v rámci interpelací dokonce parlament. Opatření, o kterých jste hovořil, jako čištění cest, snížení hluku u brzdičů na nádraží v Bartovicích nebo dokonce plachtování nákladních aut, jsou v naší republice dávno zcela běžné. Určitě si cením všech opatření, která děláte, ale vaše počínání se změnilo až po protestech v roce 2007. Je otázka, zdali budete schopni nastíněné programy plnit i v případě očekávaného snížení výroby. Česká republika proti vám neuplatnila doposud žádné výrazné sankce. Jsem proti pokutám, ale doufám, že se nenaplní staré české přísloví, které hovoří o tom, že se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne,“ mínil Petr.

„Myslím si, že se toto staré české přísloví nenaplní. My budeme dělat vše pro to, abychom pro vodu chodili se džbánem a zajistili, aby se ucho neutrhlo. V tomto směru chceme spolupracovat s okolím a jsme připraveni s vámi nadále zcela otevřeně o všem diskutovat. Přivítáme pravidelné schůzky, na kterých můžeme zhodnotit, jestli plníme své závazky. O co bych vás chtěl požádat, je to, abyste nepožadovali uplatnění sankcí proti naší firmě. Programy bereme jako závazky,“ dodal Sanjay Samaddar.

Autor: Libor Pristáš

3.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

VIDEO: Další zničený obytný dům jde k zemi

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení