Expediční firma kontroluje kvalitu kabelových svazků a nabízí pracovní místa skladníků, řidičů a kvalitářů. „Na výběrovém řízení nás bylo víc. Řekli nám, že jsme přijati, máme dát ve stávající práci výpověď a od 1. prosince máme nastoupit. Na počátku listopadu nám bylo řečeno, že se vše mění a nevezmou nás. Nyní s kolegyní budeme bez práce. Takové jednání je strašné a všichni lidi, kteří se budou ucházet o práci v této firmě, by si měli dát pozor,“ řekla jedna z poškozených Jana Šupová.

Ani personalistka a účetní firmy už jednání vedoucího Nam Jong Wooa nemohla vydržet a dala v pondělí výpověď. „Když pominu pracovní podmínky, v jakých se tam pracuje, a neustálé slovní napadání, nemohla jsem se už dívat na to, jakým způsobem je s lidmi zacházeno při výběrovém řízení. Opravdu mnohým bylo slíbeno pracovní místo, ale já jim třeba v den, kdy měli podepsat smlouvu, musela říct, nebereme vás, šéf už vás prostě nechce,“ řekla dnes bývalá personalistka Alena S.

Jedním z důvodů odmítnutí pracovníka byl například i věk. Pro vedoucího Nam Jong Wooa jsou lidé narozeni v sedmdesátých letech prostě staří.

Sám vedoucí, který se nejdříve tvářil, že nerozumí česky, vše popírá. Podle něj jsou dobře platící firmou s dobrým jménem a slušným chováním. „To si všichni vymysleli, nic z toho není pravda a varuji, jestli se bude špinit jméno naší firmy,“ řekl na svou obranu Nam Jong Woo.