Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Propouštění v Rekultivacích je citlivým tématem

Havířov, Petřvald - Zástupci vedení společnosti OKD, Rekultivace trvají na tom, že většina lidí z firmy odešla po dohodě. Výpověď pro nadbytečnost dostalo jen sedm zaměstnanců.

2.6.2009 2
SDÍLEJ:

Lidé si přišli do Rekultivací pro výpověď.Foto: Bára Kelnerová

Management firmy o víkendu upřesnil okolnosti, za jakých se firma zbavila více než stovky lidí a co udělala proto, aby dopady propuštění byly mírnější. „Většina ze 140 zaměstnanců společnosti OKD, Rekultivace, se kterými se musela firma rozloučit kvůli organizačním změnám, skončila či skončí svůj pracovní poměr po dohodě s vedením. Management rozdal jen sedm standardních výpovědí pro nadbytečnost. Lidem, kteří přijali nabídku na odchod dohodou, vyplatí firma odstupné ve výši až jedenácti měsíčních platů. Další příplatek dostanou lidé nad 55 let a samoživitelky,“ uvádí se v opakovaném oficiálním stanovisku společnosti.

Více informací štěte v Souvisejících článcích

Nově se firma vyjádřila k pomoci několika propuštěným, kterým pomohla zajistit novou práci. „Nezasvěcení pozorovatelé si musí podle některých prohlášení odborářů myslet, že jsme lidi vyhodili na dlažbu a že se firma rozpadá. Opak je pravdou. Všem zaměstnancům, se kterými se musíme rozloučit, nabízíme myslím velmi dobré podmínky. Některým z nich jsme už dokonce našli nebo pomohli najít práci,“ řekl předseda představenstva Andrzej Santarius s tím, že tato pomoc se týká celkem 13 zaměstnanců.

Pěti z nich našla nové pracovní uplatnění přímo OKD, Rekultivace, pět lidí přejde do OKD, Doprava a tři se stanou zaměstnanci RPG, Byty.

Jak už společnost informovala dříve, snížení počtu zaměstnanců souvisí s připravovaným propojením OKD, Rekultivace se společností OKD, Doprava a hospodářská krize tento proces jen urychlila. „Na trhu obstojí jen efektivně hospodařící podniky. V našem regionu není prostor pro dvě konkurenční firmy, tím spíše pokud obě patří jednomu konečnému vlastníkovi a není hospodárné udržovat některé činnosti současně v obou. Naším cílem je realizovat v regionu ještě kvalitnější obnovu krajiny po těžbě než dříve, což dokáže jen prosperující firma,“ řekl Santarius.

Odboráři i lidé, kteří firmu opouštějí, tvrdí, že propouštění není nutné. Argumentují tím, že firma má dostatek zakázek. Debata se o tom rozvířila i v internetové diskusi na stránkách Deníku. Dobré výsledky firma nepopírá, ale své postupy obhajuje snahou udržet si je i do budoucna.

„Společnost OKD, Rekultivace má letos navzdory krizi dobré výsledky. Svědčí o tom například podepsaný dodatek ke kolektivní smlouvě, který zajišťuje zaměstnancům OKD, Rekultivace růst mezd pro letošní rok. Právě udržení růstu firmy v mimořádně složité hospodářské situaci je hlavním cílem opatření, která zaručí ještě efektivnější provádění rekultivačních prací. S tím souvisí také nutnost snížit počet pracovníků některých profesí. Předmět podnikání společnosti OKD, Rekultivace, a.s. zůstává beze změn,“ dodal zástupce společnosti.

Autor: Libor Běčák

2.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

VIDEO: Další zničený obytný dům jde k zemi

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení