Ve dvou firmách – Kovona System a korejském podniku Donghee Czech – tam našlo práci na sedm stovek lidí.

Cenu ve čtvrtek večer v Praze převzal sám starosta města Vít Slováček a její získání komentoval slovy: „Moc nás toto ocenění potěšilo. Zvláště proto, že naše průmyslová zóna nepatří k těm velkým. Nejdůležitější však je, že se oběma firmám, které tam působí, dobře daří a přibírají nové zaměstnance,“ uvedl Slováček.

Plány na založení průmyslové zóny v Českém Těšíně vznikly už v roce 2000.

„Průmyslová zóna byla jediná možnost, jak do této oblasti přivést průmysl. Samozřejmě jsme chtěli pomoct snížit nezaměstnanost a nabídnout nová pracovní místa, a to zóna splnila jednoznačně,“ tvrdí Slováček. Prozradil, že radnice dokonce uvažuje o rozšíření zóny.

„K dispozici jsou navazující pozemky, ale už do tohoto prostoru nechceme soustřeďovat průmyslové podniky. Spíše bychom si představovali, že by tam mohla vyrůst výzkumná a vývojová centra nebo podniky tvořící vyšší přidanou hodnotu,“ dodal Slováček.

Podle něj město jedná také s krajem o vybudování integrovaného záchranného centra v této lokalitě.

„Hasiči sídlí v nevyhovujících prostorách v centru města, a kdyby tam vyrostla jakási centrála všech záchranných složek, mohla by tam sídlit například také policie,“ vysvětlil starosta.

V soutěži, kterou tradičně pořádá agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI – se dostalo uznání i dalším místním manažerům a politikům. Manažerkou roku se stala Věra Palkovská za svou práci pro zónu Třinec-Baliny. Trojici oceněných z kraje doplnila průmyslová zóna Frýdek-Místek–Chlebovice, která se umístila na třetím místě, a to opět v kategorii Průmyslová zóna roku.