Kdyby šlo vše podle plánu investora, pak by se zde mohlo začít stavět ještě letos a první nakupující by prodejna měla přivítat koncem příštího roku.
Současný majitel pozemků jednání sice potvrdil, ale o dohodě ještě mluvit nechce. Přesto už se na pozemcích začalo pilně pracovat a zdevastované skleníky rychle mizí.

„Pravda je, že jsme o záměru postavit na místě skleníků hypermarket Globus opravdu jednali, ale k žádné konkrétní dohodě ještě nedošlo. Dá se říct, že tímto krokem bychom vlastně udělali první krok k celkové přeměně této lokality, kterou máme my i město v plánu. Na pozemcích jsme už započali s terénními úpravami, které jsou nutné k jakémukoli využití,“ řekl mluvčí RPG Petr Handl.

Havířovská radnice už byla o záměru informována a zástupci vedení města by se rádi sešli jak s investorem, tak s majitelem pozemků ke konstruktivní diskusi. „V této lokalitě máme i my několik záměrů. Chceme zde například opravit cestu nebo budovat cyklostezky. Rádi bychom proto například znali přesně, které cesty budou firmy budovat nebo rekonstruovat, abychom mohli na to reagovat nebo použít společně sdružené finance,“ přiblížil postoj radnice náměstek primátora Zdeněk Osmanczyk.

„O takovém jednání zatím nic nevím, ale samozřejmě se mu vůbec nebráníme,“ uvedl Handl.

Město už minulý rok představilo vizualizaci tohoto objektu. Původní záměr vystavět zde jednopodlažní budovu rázně odmítlo a akceptovalo až vícepatrovou multifunkční stavbu, která už zapadá do obvodového centra pro vyšší občanskou vybavenost. Na ni totiž navazují další plochy určené pro bydlení.

„Prostřední Suchá se jeví jako velmi perspektivní oblast, která by se mohla stát druhým centrem,“ poukázal Osmanczyk na vhodnou polohu a volné prostory k využití.

To v Karviné záměr vybudovat nový hypermarket padl. Firma, která se během posledních šesti až sedmi let snažila postavit na pozemku po bývalém Okresním stavebním podniku hypermarket společnosti Spar a galerii obchodů, redakci potvrdila, že tento projekt zkrachoval.

„Interspar v Karviné nebude,“ řekl redakci jednatel developerské společnosti Reinvest Corporation Jan Prokop. Na druhý pokus se developerské společnosti podařilo zdemolovat všechny staré budovy, které se na pozemku nacházely a připravit staveniště. Ovšem co dál? „Spar v Karviné stavět nechce. My se proto nyní pokusíme najít jinou firmu, která by tam chtěla stavět, nebo pozemek nabídneme k prodeji,“ uvedl Prokop.