„Stavba nové haly by měla být dokončena na konci září. Kolaudace je pak naplánována na třetí čtvrtletí tohoto roku. Zatím ještě nevím, co vše se zde bude přesouvat, jisté je ale to, že přijmeme zhruba padesát nových zaměstnanců,“ podotkl Petr Franek, Senior specialista pro obecné záležitosti ve firmě Sejong.

S nábory nových zaměstnanců už se začalo v uplynulých týdnech. Rozšíření plánuje i společnost Lift Components. S jejími zástupci se ovšem redakci Deníku spojit nepodařilo.

Zájem o nové zaměstnance však mají prakticky všechny firmy z Nového Pole. Zóna má dokonce svou webovou stránku, kde zájemci najdou i informace o volných pracovních místech.

Průmyslová zóna, která v současnosti zaměstnává 1600 lidí z Karviné a okolí, tak nabídne další desítky pracovních míst, která vzhledem k vysokému číslu nezaměstnanosti v regionu nebude problém zaplnit.

„Kromě faktu, že díky průmyslové zóně získalo práci mnoho místních lidí, vidím pozitiva také v tom, že firmy, které zde fungují, spolupracují s místními školami a že zaměstnanci získávají díky práci pro zahraniční firmu jazykové znalosti. Minulostí je také jednostranná orientace místního pracovního trhu na těžbu,“ prohlásil primátor města Tomáš Hanzel.

Průmyslová zóna se navíc v minulém roce rozrostla o další hektary, které by ve výsledku mohly zajistit další pracovní příležitosti pro místní. „Loni jsme dostavěli plochu o rozloze devíti hektarů. Důvodem byl zájem dalších investorů. Bohužel přišla krize a francouzský investor pro novou část zóny couvnul, dnes ale máme rozjednané další zájemce,“ dodal primátor.