Majitelé společnosti Walmark z Třince se už ve středu v monackém Monte Carlu utkají se světovou podnikatelskou elitou o titul Světový podnikatel roku. Informovala o tom Ilona Urbanová ze společnosti Walmark.

„Konkurence bude velká. Vybírá se z padesáti uchazečů podnikajících na šesti kontinentech,“ říká Adam Walach, který ve společnosti Walmark zastává pozici předsedy představenstva. Podle něj by majitelé největšího východoevropského a středoevropského výrobce vitaminů a doplňků stravy na bázi vysoce účinných látek mohli zaujmout nejen výsledky své firmy, ale také tím, že jsou sourozenecká trojice.

Zájem o příběh tří bratrů podnikatelů z České republiky, který se začal psát v roce 1990 a trvá úspěšně dodnes, už totiž projevili podle Urbanové i reportéři prestižních britských deníků Financial Times a The Daily Telegraph. „Vybrali si celosvětově jen sedm příběhů a ten náš je mezi nimi. V minulém týdnu jsem měl hodinové interview s reportérkou Financial Times. Měl jsem dojem, že ji naše cesta k dnešní podobě Walmarku skutečně zajímá,“ poznamenal Adam Walach.

Bratři Adam, Mariusz a Valdemar Walachovi budují svou firmu celých dvacet let společně. Značka Walmark dnes jako holdingová matka zastřešuje téměř dvacet firem, které v deseti zemích zaměstnávají kolem devíti set lidí. Roční obrat společnosti se pohybuje okolo 2,5 miliardy korun.

Ocenění Ernst & Young Podnikatel roku 2010 v ČR získali majitelé Walmarku letos v únoru. Soutěže se účastní vlastníci nebo manažeři společností, kteří kontrolují minimálně pětadvacetiprocentní vlastnický podíl firmy, odpovídají za výkon své společnosti a jsou aktivními členy jejího nejvyššího vedení.

Soutěž Podnikatel roku byla založena společností Ernst & Young v USA v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa a nyní se vyhlašuje už v téměř padesáti zemích na šesti kontinentech. Jejím cílem je ukázat veřejnosti osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé začínající podnikatele.