Jak sám o sobě říká, narodil se mechanikem. Již od svých devíti let se pohyboval v malé dílničce svého otce a stroje se mu staly osudnými. O výrobky z jeho prodejny je postaráno až do konce jejich životnosti. Důvodem, proč jsem za panem Pěgřimkem přišel, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana havířovského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na opraváře s malou lesní a zemědělskou technikou pana Petra Pěgřimka zaslal Josef Mývalt z Havířova, který jako zákazník má s ním ty nejlepší zkušenosti.

Úspěch své rodinné firmy připisuje Petr Pěgřimek širokému sortimentu kvalitních výrobků, které prodává. Se svými dodavateli je ve stálém kontaktu. Pohotový a perfektní servis, poctivá práce, vstřícná a ochotná obsluha s odbornými znalostmi, snaha poradit zákazníkovi patří k hlavním pilířům v jeho podnikatelské činnosti.

Nejlepší odměnou po práci je pro pana Pěgřimka víkendový výlet do přírody, posezení v rodinném kruhu a čas strávený se svými vnoučaty. Věří, že se jednou stanou pokračovateli ve firmě, kterou před více než dvaceti lety založil.

Petra Pěgřimka jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle sebe děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci vracejí?

„Dnes to možná zní jako fráze, ale držíme se hesla Náš zákazník náš pán. Velký důraz kladu nejen na slušné jednání se zákazníkem, což by mělo být všude samozřejmostí, ale také poradíme kupujícímu při výběru zboží tak, aby od nás odcházel spokojený a rád se vracel.“

Na co se nejvíce těšíte po dnech plné práce?

„Již řadu let pracuji denně dvanáct hodin. Takže jsem rád, když se večer kolem desáté hodiny dostanu do postele a odpočinu si. Přes víkend, pokud nemám nějakou naléhavou práci, trávím volný čas v rodinném kruhu a užívám si přítomnosti svých vnoučat. Občas vyrazím s přáteli do hor, podtrhuji bez ohledu, zda svítí slunko nebo prší. Oblíbil jsem si Tatry a Oravu. Pobyt v přírodě pokládám za nejlepší způsob relaxace.“