„Nové ordinační prostory mají k dispozici čtyři křesla a umožní nám nadále rozšiřovat naše služby a zajistit péči o pacienty na Ostravsku. Do této ambulance registrujeme klienty tzv. na pojišťovnu. Již nyní nás oslovují pacienti, kteří se k nám chtějí přehlásit nebo kteří svého stomatologa vůbec neměli,“ uvedl majitel kliniky AJNA Dental clinic Lubomír Beran.

Dodal, že během doby, než se vybudovala nová ambulance, klinika registrovala nové pacienty, kterých má jen na této nové klinice už deset tisíc. Na dalších svých pracovištích se stará celkem o 25 tisíc registrovaných pacientů. Majitel AJNA dental clinic Lubomír Beran je coby stomatolog znám nejen jako implantolog, ale také lékař, který otevřel veřejnou diskusi o přístupu pacientů ke stomatologické péči, a především o chybějícím systému pro dětské pacienty.

Zubní pohotovost Ajna, 5. září 2020.
Šmucler si kritizuje, školáci z Karvinska ale k zubaři jezdí dál, kazů je mnoho

Společně s karvinským senátorem Ondřejem Febrem uvedli do života projekt Školáci k zubaři – organizované preventivní prohlídky v rámci školy, které jsou trnem v oku prezidentovi České stomatologické komory, jež prosazuje, aby dětem kontrolovaly zuby učitelky ve škole pomoci speciálního přístroje.

Prozatím ostravská klinika AJNA bezplatně, v rámci veřejného zdravotního pojištění, vyšetřila a následně ošetřila žáky základních škol v Doubravě, Stonavě a Dětmarovicích. Navíc děti zaregistrovala a nadále o ně bude pečovat. O projekt začaly obratem projevovat zájem také další města.

Starostka Orlové Lenka Brzyszkowská. (ANO)
Starostka Orlové: Jsme připraveni novým lékařům pomoci, aby do města přišli

„Oslovila mě starostka Orlové Lenka Brzyszkowská, která společně s řediteli škol operativně vytipovala 350 zájemců o organizovanou preventivní prohlídku. Samozřejmě mám z toho radost, ale byl bych rád, kdyby se projektu ujalo ministerstvo. Náš projekt – kromě toho, že pomáhá – ukazuje, jak tristní je u dětí stav mléčných, ale někdy už i stálých zubů,“ uvedl Ondřej Feber.

Doktor Beran dodal, že nové prostory jim dovolí zvládnout tolik dětí najednou a školáci z Orlové již mají naplánované prohlídky koncem června a do Ostravy je odvezou za doprovodu učitelek autobusy vypravené městem.