Počet volných pracovních míst překročil tisícovku, skoro o devadesát víc než v předchozím měsíci. I tak na jedno místo čeká 18,6 uchazeče o práci a přes všechny optimistické údaje okres Karviná stále figuruje na třetím místě od konce v počtu lidí bez práce. Hůř je už jen na Bruntálsku a Mostecku.

Jaká místa zaměstnavatelé momentálně nejčastěji nabízejí? Stále shánějí pracovníky ostrahy a bezpečnostních agentur, policisty, pomocné lidi do výroby, číšníky, servírky, prodavače do prodejen, obsluhu železničních a zemních strojů i důlních zařízení anebo kuchaře.

Naopak menší zájem je o ošetřovatele, řidiče nákladní aut a tahačů nebo lidi, kteří ovládají stroje na výrobu a zpracování výrobků z plastu.

Ve srovnání únor březen bylo na konci uplynulého měsíce v evidenci o 201 lidí méně, pokles v meziročním srovnání byl více než desetiprocentní. Absolutní číslo je 19 342 lidí v evidenci.

Meziročně nejvíce klesl podíl nezaměstnanosti u KoP Bohumín (-1,63 procenta). Nejnižší meziroční pokles ve výši 0,68 procenta zaznamenalo kontaktní pracoviště v Českém Těšíně.