„Lidé si na něj zvykají a nakupují. Myslím, že je o něj poměrně velký zájem,“ uvedla pracovnice na nedaleké informační přepážce nákupního střediska.

„Už jsem tu několikrát nakupoval. Hlavně klobásky a steaky. Maso je sice dražší, ale moc mi chutná. Navíc jsem se dočetl, že je zdravější než jiná masa. Má málo tuku a cholesterolu, takže vlastně dělám i něco pro své zdraví,“ uvedl pan Zdeněk procházející kolem automatu. „Dneska ale nic kupovat nebudu, mám teď bezmasý týden,“ dodal s úsměvem.

Maso pochází ze pštrosí farmy z Opavska, konkrétně z obce Služovice. „Automaty máme dva. Jeden v Ostravě a jeden tady ve Služovicích. Ten je k dispozici čtyřiadvacet hodin denně,“ řekl Deníku majitel farmy Pavel Wieder.

Ostravský automat je dostupný podle provozní doby Globusu. Maso a produkty se zde doplňují jednou týdně, a to ve středu. V případě potřeby to ale může být i častěji. O rozšíření sítě pštrosích automatů zatím majitel neuvažuje.

Nezvyklých automatů je v Moravskoslezském kraji více. Nedávno Deník informoval o zařízení, které v Nošovicích vydává kysané zelí v různém balení.

V našem regionu se můžeme setkat i s mléčnými automaty, i když těch v posledních letech výrazně ubylo. Jeden z nich je například v Hlučíně.