„Walda pojede dále,“ konstatovala živnostnice provozující podnik v ulici Antonína Macka 4 posledních třicet let. Její rozhodnutí odejít z tohoto místa si někteří vysvětlovali jako konec baru, který je spojen s ostravskými hudebníky, zpěváky, výtvarníky, herci, novináři už od socialistických dob.

Stáli hosté v poslední době ale začali doslova vymírat (Věra Špinarová, František Dýmal, Břetislav Olšer…). Nová parte se ostatně na zdi u baru objevila iv posledních dnech. 

Bar U Waldemara v centru Ostravy bude mít po třiceti letech nového nájemce, 28. 10. 2022.Bar U Waldemara v centru Ostravy bude mít po třiceti letech nového nájemce, 28. 10. 2022.Zdroj: Deník/Radek Luksza

„Traduje se, že ho měl otevřít Waldemar Matuška, to ale nikdo z pamětníků nepotvrdil,“ připomněl bývalý redaktor kulturní rubriky v Deníku Břetislav Uhlář, který rovněž patří k pravidelným hostům známého podniku. Těm nejslavnějším štamgastům zde dokonce zřídili koutek s jejich fotografiemi.

Ivan Motýl - Vycházka - Ostravský Bronx.
PODÍVEJTE SE: Divoký bronx přímo v centru Ostravy. Pojďte si projít hříšná místa

Dominuje samozřejmě „Špinarka“, která to tu milovala a naopak i nesnášela, když ji zdejší hosté neznali etikety přemlouvali, aby jim v lokále zazpívaly.

„Byla by škoda, kdyby Walda skončil,“ komentovala zprávu o konci Waldemara například Drahomíra Račáková, dlouholetá moderátorka ostravského studia České televize. I jí se donesly zvěsti o tom, že Bar U Waldemara by mohl na přelomu roku 2022 a 2023 zavřít. 

Tyto zprávy se však ve čtvrtek 27. října ukázaly jako docela liché, protože v tomto malém podniku (bar + místnůstka vzadu) bylo kolem desítky hostů. A uzavření dementovala i sama provozovatelka. Jen nového nájemce nejmenovala – to, až mu potvrdí všechny potřebné dokumenty úřadu Moravské Ostravy a Přívozu, což je vlastník domu.

Bistro Forky's sázející na výhradně rostlinnou kuchyni, Ostrava. Foto: se souhlasem Lucie Enenkl
TOP 5 nových podniků v centru Ostravy: vůně Středomoří, Havaje i Koreje

„Walda mi samozřejmě bude chybět, ale třicet let stačilo,“ doplnila provozovatelka Sýkorová, která v Baru U Waldemara ponechala v centru města zajímavou cenu - osmatřicet korun za půllitr čepovaného Ostravaru.

Uvnitř podniku aktuálně najdete výstavu obrazů „Ostravské proměny“ malíře Standy Holinky.

Příspěvek, který rozvířil debaty na sociálních sítích:

Zdroj: Repro Facebook