„Společnost Residomo v programech svého nadačního fondu dlouhodobě podporuje podnikavé lidi, kteří se rozhodnou postavit na vlastní nohy a začít podnikat v centrech měst.  Ta díky nim ožívají a také vznikají nová pracovní místa. Residomo provoz Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti financuje a poskytuje mu prostory,“ uvedl generální ředitel Residomo Jan Rafaj.

Podle slov ředitelky centra mohou zájemci z řad začínajících podnikatelů využít ke krátkodobému pronájmu využít menších místností  třeba jen na pár hodin nebo dnů v měsíci, dokud nezískají víc klientů.

Banky se stále více snaží pomocí techniky svým klientům zjednodušit přístup k ovládání jejich účtů.
Internetové podvody jsou v kurzu, pachatelé přesvědčiví

„Podnikatelé dostanou maximální servis, především v praktické rovině. Mohou si například domluvit služby právníka i účetní, nabídneme jim pomoc se vším, co je potřeba k podnikání zvládnout. Mnoho lidí odrazuje sestavení nezbytného finančního plánu, vyplňování formulářů, sledování termínů, běhání po úřadech. Připadá jim to složité, my to umíme,“ řekla ředitelka Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti Zuzana Palová.

Centrum  spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Karviná pomáhá rovněž podnikatelům z Polska i Slovenska, další skupinou jsou ženy s malými dětmi, které podporuje při sladění jejich rodinného a pracovního života formou bezplatných vzdělávacích seminářů a koučinku.

Moskva. Ilustrační snímek
Cestování za komunismu: Do Sovětského svazu se smělo pouze na pozvání