Od 26. června bude zahájen provoz sezónních rychlíků z Bohumína k polskému Baltu - do Svinoústí, Helu a Kolobřehu. Klasické noční vlaky mezi ČR a Polskem ale zatím nevyjedou, a to kvůli specifickým podmínkám polských úřadů pro obsazování lůžkových a lehátkových vozů. V regionální dopravě od 22. června znovu vyjedou vlaky ČD po peážní trati přes Głuchołazy.

„Polsko je posledním naším sousedem, se kterým jsme zatím kvůli epidemiologickým opatřením nemohli obnovit přímé spojení. Provoz mezi Českem a Polskem tak obnovujeme zhruba po tříměsíční přestávce,“ říká Petr Vondráček, ředitel Odboru dálkové dopravy Českých drah.

U spojů mezi Moravskoslezským krajem a Slezským vojvodstvím je předpokládané obnovení provozu od 1. července. Vzhledem k tomu, že Slezské vojvodství je aktuálně podle tzv. vládního „semaforu“ zařazeno do oblastí s vysokým rizikem nákazy nemocí COVID-19, budou ve vlacích ve směru z Polska do České republiky probíhat hraniční kontroly.

Podle aktuálně platných ochranných opatření je při návratu ze Slezského vojvodství vyžadován negativní test na COVID-19, ne starší než 4 dny, případně je potřeba počítat s karanténou. Vzhledem k nezbytným kontrolním procedurám může dojít u vlaků ve směru do České republiky ke zdržením.