Jde o unikátní nedestruktivní technologii, která rychle rostoucímu trhu Spojených arabských emirátů umožňuje nejbezpečnější metodou recertifikovat všechny vysokotlaké lahve, jejich svazky i smart kontejnery pro převoz technických plynů.

„Testování pomocí takzvané akustické emise je postaveno na našem know-how, které jsme během deseti let vyvinuli a uvedli do praxe se společností Vítkovice Testing Center a technickými univerzitami v České republice. Jde tedy o český produkt s celosvětovým významem,“ uvedl ředitel nového dubajského centra a současně zastoupení Cylinders Holding v SAE Martin Litvik.

Zařízení bude sloužit nejen zákazníkům, kteří nakupují vysokotlaké lahve, svazky a kontejnery od skupiny Cylinders Holding, ale všem uživatelům obdobných nádob pro plyny. „S expanzí distribuce plynu v SAE přirozeně rychle rostou nároky na bezpečnost a garanci periodických kontrol. Na zdejším trhu jsme už zavedenou firmou, takže chceme nabídnout zákazníkům komplexní řešení tlakových zařízení. Centrum je schopné nejenom tlakové nádoby otestovat, ale také kompletně zrenovovat a vrátit zpět do provozu s veškerou nutnou dokumentací,“ vysvětlil Litvik.

Cylinders Holding současně představil zcela nový kontejner pro převoz technických plynů, CNG a vodíku. Speciální desetistopý kontejner umožňuje při relativně malém rozměru převoz až 2000 m3 plynu, tedy velmi vysokou přepravní kapacitu, a to za maximálně bezpečných podmínek. Využití kontejneru je velmi široké – umožňuje i převoz vzácných plynů, jako je Helium.

Obchodní strategie pro SAE se nesoustředí jen na recertifikace a přepravu plynů, zahrnuje také servisní služby, včetně stanic na CNG. „Právě jsme zveřejnili i naši novou strategii, která staví na nových technologiích, včetně vodíkových, na maximální bezpečnosti a už zmíněném špičkovém servisu a testování,“ doplnil Litvik. Cylinders Holding působí ve Spojených emirátech ve dvou lokalitách, na zdejším trhu si buduje pozici již 15 let.