Obyvatele karvinského regionu může těšit informace krajského policejního ředitele Tomáše Kužela, že nové policisty bude přijímat pro službu zejména v Ostravě, Karviné a Havířově. Tedy v místech s nejvyšší kriminalitou.

„V letošním roce nastoupí k moravskoslezské policii 150 nováčků. Není to sice tolik, kolik jsme měli slíbeno, ale na víc nemáme peníze," řekl tento týden na tiskové konferenci v Ostravě krajský policejní ředitel.

Zatím však lidé z krajského policejního ředitelství nedokážou specifikovat, kolik policistů přidělí územnímu ředitelství Policie ČR v Karviné.

„V této chvíli nelze uvádět jakékoli přesné počty, neboť nejsou do této chvíle finálně stanoveny. Je však zřejmé, že s ohledem na situaci v oblasti kriminality na Karvinsku a další faktory je plánovaný počet nově přijatých policistů do tohoto regionu po Ostravsku z poměrného hlediska vyšší," uvedla krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podle policejního ředitele Kužela začnou nováčci sloužit přímo v ulicích. Kolik jich do které služebny v okrese ale nastoupí, se zatím neví. I když okresní policejní šéf Miloš Pollak představu o umístění posil má, nechce být zatím konkrétní. „Celá tato záležitost je v kompetenci krajského policejního ředitele, já to s ním pochopitelně konzultuji, ale konkrétnější být bohužel nemohu," řekl Miloš Pollak.

Nikdo zatím ani jasně neřekl, kdy by měli noví muži zákona do služby nastoupit. „Nic nelze uspěchat, můžeme hovořit spíše v řádech měsíců," dodala mluvčí krajského ředitelství Soňa Štětínská.

Posílení policejních sborů právě na Karvinsku má své opodstatnění: Ostravsko a Karvinsko vedou tabulky kriminality v zemi. Kriminalisté loni v kraji řešili 11 vražd, z toho tři na Karvinsku. Ubylo tu sice majetkových trestných činů, zato se zvýšil počet krádeží vloupáním a vloupání do rodinných domů.