Na ostravské letiště v Mošnově začnou od 1. května jezdit autobusy Dopravního podniku Ostrava (DPO). Vyplývá to z veřejně dostupných vyhledávačů spojení, potažmo z celostátního informačního systému jízdních řádů.

Nová linka pod licenčním číslem 915083 zaměřená na cestující pravidelných linek z Varšavy a londýnského letiště Stansted bude zajíždět k ostravským hotelům. DPO na žádost deníku Zdopravy.cz o komentář uvedl, že novinku představí veřejnosti podrobně v příštím týdnu.

Podle informací z webu mhd-ostrava.cz bude zastávka Mošnov, Airport nádraží zařazena do tarifní zóny č. 2. Cestující tak budou moci využít klasický jednotlivý tarif, případně dlouhodobou jízdenku pro tuto tarifní zónu. V případě zpoždění některé z leteckých linek vyčkají autobusové spoje příletu letadla nejvýše 60 minut. Letiště následně opustí nejpozději 30 minut po skutečném příletu linky z Varšavy a 45 minut po skutečném příletu linky z Londýna.

Trasa linky označené ve vyhledávačích spojení jako AE, tedy jako Airport Express, povede přes zastávky Hornopolní, Husův sad, Elektra, ÚAN, Městský stadion, Hotel Bělský les, Dubina a Mošnov, Airport nádraží.

Web mhd-ostrava.cz dále uvádí, že od začátku května pravděpodobně prořídne jízdní řád linky č. 333 dopravce Z-Group Bus, která tak nově bude poskytovat pouze spoje vedené z důvodu začátku a konců pracovních směn na letišti a v průmyslové zóně Mošnov.

Linka dosud rovněž navazovala na přílety a odlety pravidelných linek i vyčkávala na jejich případná zpoždění, z pohledu turistů však komplikovaně obsluhovala nácestné zastávky mezi Ostravou a Mošnovem.

Vlak již prakticky jen pro nákladní dopravu a zaměstnance přilehlé průmyslové zóny

Od roku 2015 zajíždějí na ostravské letiště také vlakové spoje. Jejich jízdní řády však postupem času silně prořídly a vlak tak nyní slouží prakticky výhradně zaměstnancům přilehlé průmyslové zóny. Skutečně významné oživení trati přineslo zprovoznění terminálu kombinované dopravy, ve kterém panuje podle dosavadních zkušeností čilý ruch.