Nové pracovníky hledají například firmy v karvinské průmyslové zóně Nové Pole. Nejčastěji nabízejí pozice operátorů ve výrobě, údržbářů nebo elektrotechniků. Pokud máte ekonomické vzdělání a přehled o účetnictví, můžete se přihlásit na pozici všeobecné účetní ve firmě GS Caltex Czech nebo na místo junior specialisty financí v korejské firmě Sejong Czech.

Znalost angličtiny je důležitá pro nabídku firmy Stant Manufacturing, která hledá projektového vedoucího. Nejširší nabídku volných pracovních míst má švédská firma Mölnlycke Health Care Klinipro. Mimo jiné hledá IT specialistu či koordinátora výrobních linek.

S nedostatkem zaměstnanců se potýká také dopravní společnost 3ČSAD. Potřeba jsou především řidiči a řidičky autobusů. „V současné době hledáme řidiče autobusů do Havířova, Karviné i Frýdku-Místku. Ve Frýdku chybí i řidiči nákladní dopravy," uvedla personalistka dopravní společnosti 3ČSAD Miluše Haasová.

V tuto chvíli nabízí společnost zájemcům akci. V rámci rekvalifikace jim zaplatí řidičské zkoušky skupiny D, tedy na autobus. Žádaní jsou také zaměstnanci na pozice autoelek-třikáře, karosáře a automechanika.

Nouzi o pracovníky mají také ve velkopekárně Semag v Havířově. „Ve společnosti Semag nabízíme HPP na pozici dělník v pekařské výrobě, pracovník expedice, prodavač a prodavačka do pekařství, ale také vedoucí provozoven," řekla manažerka marketingu Alena Kučerová.

Také uvedla, že najít kvalitní zaměstnance je stále složitější. „Hledáme nové zaměstnance všemi možnými způsoby prostřednictvím úřadu práce, na internetu, sociálních sítích. Vyvěšujeme letáčky a snažíme se motivovat zaměstnance benefity," dodává.

Volná místa jsou také ve společnosti ŽDB Drátovna v Bohumíně, kde momentálně hledají technologa, pracovníka investic a pracovníka řízení kontroly. Bohatou nabídku pracovních pozic má i českotěšínská společnost Kovona System.

„Už dlouho sháníme pozici nástrojáře, elektromechanika a obráběče cnc strojů," říká vedoucí personalistiky a mezd Karina Heczková. Více pracovních pozic mohou zájemci nalézt na webových stránkách Kovony.

Průběžně jsou volná místa také v přepravní a logistické společnosti Autodoprava Martin Kolek. Převážně na pozici řidiče mezinárodní kamionové dopravy. Pro Havířov nabízí pracovní místo také provozovatel vlakových linek RegioJet. Mezi nimi pozice baristy a stevarda ve vlaku nebo skladníka.

Potřeba jsou také doktoři. V karvinské nemocnici přijmou lékaře na ortopedické, oční a dětské oddělení. V Orlové pak mimo jiné na interní, chirurgické a rehabilitační. Nabídky jsou také pro uchazeče na pozici sanitáře, fyzioterapeuta a všeobecných sester.

Markéta Šueljová