Z jedenapadeásti nominovaných nájemců vybrala porota složená ze zaměstnanců Heimstaden 16 finalistů. O vítězi pak rozhodla veřejnost prostřednictvím hlasování na Facebooku. Hlavním kritériem pro nominaci do soutěže bylo dělat „něco navíc“ pro své okolí. 

První ročník Souseda roku tak vyhrála Jarmila Hlawiczková z Prostřední Suché, která získala 1 115 „lajků“. Nejvyšší příčku si zasloužila především tím, jak pečuje o zahradu v okolí bytového domu. V Prostřední Suché bydlí již 50 let. Kdysi pracovala v Životických sadech a nyní je v zaslouženém důchodu. Volný čas nejraději tráví venku, kde spolu se svým sousedem Tomášem zvelebují okolní prostranství.

Nejen pomocí květin, ale například i živého plotu, který sem přesadili od nedalekých garáží, kde už neplnil svůj účel. Starají se také o vnitřní společné prostory, které vloni vymalovali. Práce je opravdu baví, což je patrné z výsledků jejich snažení. „Lidé, kteří k nám přijdou nebo jen procházejí kolem, říkají, že to tady máme moc pěkné, což mě vždy velmi potěší,“ říká skromně paní Jarmila.

„Podporujeme sousedské komunity dlouhodobě například prostřednictvím Klientských grantů. Pro seniory jsme v minulosti vybudovali tři komunitní centra. I z řady průzkumů mezi našimi klienty je znát, že dobré vztahy jsou rozhodující faktor pro spokojený život v lokalitě,“ dodává generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

Výherkyně obdrží dárkový certifikát na nákup elektroniky v hodnotě 20 000 Kč. Pro prvních deset finalistů s nejvyšším počtem hlasů v červnu uspořádá Heimstaden sousedskou party.