Do průzkumu se letos zapojilo 148 českých nemocnic s akutními lůžky. O své zkušenosti se podělilo přes 85 tisíc respondentů. Karvinská hornická nemocnice je celostátním vítězem v kategorii Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů. Hospitalizovaní pacienti ji považují za nejdůvěryhodnější českou nemocnici.

Ilustrační foto.
Heimstaden zvedá lidem zálohy na teplo. O čtyřicet procent

Kromě důvěry ve zvolenou nemocnici ocenili pacienti lůžkových oddělení i rychlost a organizaci při přijímání k hospitalizaci, pohotovou reakci zdravotníků na bolest, kvalitu podávané stravy, čistotu na odděleních, srozumitelné orientační značení a jednání s úctou a respektem, které je v celé nemocnici naprostou samozřejmostí.

Prvenství v Moravskoslezském kraji zaujala Karvinská hornická nemocnice v kategoriích ambulantních pacientů a zaměstnanců. Ambulantní pacienti velmi kladně hodnotili zejména včasnou a účinnou reakci personálu na bolest a spokojeni byli také s informacemi, které jim v ambulancích předali lékaři a zdravotní sestry. V celorepublikovém srovnání přiřkli nemocnici 8. místo.

OKD, šachty, Karvinsko, ilustrační foto.
OKD podniká kroky, aby mohla těžit i po roce 2023

„Je vidět, že pacienti oceňují nejenom naši práci, ale i prostředí a nabídku naší nemocnice. Kromě otevření nového pavilonu jsme v posledních letech rozšířili také spektrum ambulantní péče o endokrinologickou, osteologickou a kardiologickou ambulanci včetně echokardiografie. Loni jsme otevřeli příjmovou neurologickou a interní ambulanci s nepřetržitým provozem, čímž jsme centralizovali neodkladnou péči o pacienty, kteří dorazí do nemocnice po vlastní ose, nebo sanitou Zdravotnické záchranné služby,“ dodává ředitel Karvinské hornické nemocnice Tomáš Canibal.

Do domu, ve kterém ve středu 30. listopadu hořelo v nejvyšším patře, se během čtvrtka vrátili poslední nájemníci. Jen nejvyšší 12. patro je zatím neobyvatelné.
Požár v Českém Těšíně: Zničený byt, Vánoce u rodičů. Hořet mohlo od nabíječky

Díky hodnocení svých zaměstnanců se Karvinská hornická nemocnice v celostátním měřítku umístila na skvělé 4. příčce. Zaměstnanci každoročně oceňují především možnost seberealizace, vzdělávání a zvyšování kvalifikace. Nemocnici považují za perspektivního zaměstnavatele v regionu, mají rádi akce, které pro ně a jejich rodiny management pořádá, kladně hodnotí komunikaci na pracovišti, cítí se při práci bezpečně a celkově jsou velmi spokojení a motivovaní.