Údaje z úřadu práce o počtech lidé bez práce tak jsou na Karvinsku, podobně jako v celé republice, opět rekordně příznivé. Během června se stav uchazečů snížil o 321 osob. Meziročně byl zaznamenán úbytek ve výši 4 049 osob, tj. o 24,4 procenta.

Přesto je Karvinsko stále na špici v počtu nezaměstnaných. Zatímco republiková míra nezaměstnanosti je 2,9, na Karvinsku je to 7,1 procenta. Na druhém místě je okres Most (6,4 procenta).

„Mírně se snížila poptávka po pracovní síle, což vedlo ke zhoršení ukazatele uplatnitelnosti uchazečů na volných pracovních místech na výši 5,8 uchazečů připadajících na jedno volné místo,“ konstatoval ředitel úřadu práce v Karviné Dalibor Závacký s tím, že v celorepublikovém srovnání je okres Karviná stále na prvním místě s nejméně příznivou uplatnitelností uchazečů.

Kdo aktuálně hledá práci, má poměrně slušnou šanci něco najít. Ke konci června bylo k dispozici 2 168 volných pracovních míst, což bylo o 530 míst více než před rokem.

Spektrum nabízených pozic je prakticky stále stejný – OKD hledá lidi pro důlní provozy, místa jsou v bezpečnostních agenturách, zájem je o zedníky, dlaždiče, instalatéry, stavební zámečníky, řidiče nákladních aut, zdravotní sestry, svářeče, nástrojaře, číšníky a servírky, kuchaře, či lékaře specialisty.

Zaměstnavatelé během června nově nahlásili 289 volných pracovních míst.