Například v Havířově se, podle ředitele Technických služeb Ludvíka Martínka sice neutratilo tolik, jako uplynulé roky, ale je třeba vzít na vědomí, že letos je zimní sezona ještě v březnu, listopadu a prosinci a úspory z posledních dvou měsíců tak nelze ihned utratit.

Přesto má město v plánu peníze smysluplně investovat.

„Technické služby za uspořené peníze chtějí nakoupit novou techniku, například plánují koupi kropícího vozu, který v Havířově potřebujeme na snižování prašnosti v letních měsících. Peníze také zamíří do údržby městských komunikací," sdělila mluvčí města Eva Wojnarová.

Určitá část ušetřených peněz v Karviné bude přesunuta znovu do údržby města, ať už to bude čištění a úklid nebo další opravy tamních komunikací. „Zatím se nedá přesně říct, kolik to bude, zima sice ještě nezačala, ale ani neskončila, a kromě toho je pochopitelně třeba počítat s možností, že třeba nasněží už v říjnu a musíme tedy mít rezervu," uvedla mluvčí města Šárka Swiderová s tím, že konkrétní plány vždy schvaluje zastupitelstvo města na jaře, kdy se přerozdělují úspory komplexně.

V Orlové bylo pro letošní rok v rozpočtu města schváleno 6 milionů korun na zajištění zimní údržby. „Zatím bylo z této částky vyčerpáno 950 tisíc. Jak bude naloženo se zbývajícími finančními prostředky, rozhodne až rada města," uvedla mluvčí města Nataša Cibulková.

Český Těšín letos investoval do zimní údržby prozatím 838 tisíc korun. „Je potřeba ponechat adekvátní částku v rozpočtu města 2014 na zimní období na sklonku roku a je třeba pamatovat, že zima prozatím neskončila. S velkými přívaly sněhu jsme se například vloni potýkali ještě na přelomu března a dubna," uvedla stejně jako ostatní města Marcela Recmanová, referentka místního hospodářství.

Mluvčí města Bohumín Lucie Balcarová připustila, že je nezaskočí ani tuhá ani mírná zima. „Když bude mírná, nižší náklady se nám promítnou do snížení paušálního poplatku technickým službám. A peníze, které za zimní údržbu ušetříme, pak vložíme do oprav chodníků a cest," uvedla.

Protože však hospodaření minulého roku skončilo s výrazným přebytkem, tak na tyto opravy má město i bez letošních úspor za zimní údržbu vyčleněno poměrně dost prostředků, a to 14 milionů korun.