Tiskový mluvčí automobilky Andrej Čírtek sdělil, že Tatra Trucks se pro rekonstrukci zákaznického centra rozhodla z několika důvodů. Bývalé centrum již nemělo dostatek odpovídajících technologií, budova neodpovídala dnešním požadavkům na energetickou náročnost a prostory centra přestaly být technicky vhodné pro realizaci servisních prací. Rekonstrukcí zákaznického centra automobilka zároveň reaguje na rostoucí zakázkovou naplněnost servisu a tréninkového centra.

D1, ilustrační foto.
Od Nového Jičína k Příboru. Němka se řítila osm kilometrů po D1 v protisměru

Generální ředitel automobilky Tatra Trucks Pavel Lazar při oficiálním otevření nového zákaznického centra uvedl, že tento počin je je pro Tatru velkým skokem, který výrazně zkvalitní poprodejní služby pro její zákazníky. Slavnostní přestřižení pásky s ním provedla členka představenstva Promet Group Denisa Materová, přítomen byl také ředitel kvality a poprodejních služeb kopřivnické automobilky Kamil Žabenský.

„V rámci rekonstrukce byla přistavěna nová hala s dvěma pětadvacetimetrovými montážními kanály a jedním dvanáctimetrovým montážním kanálem určeným pro školení dílenských specialistů. Celá budova zákaznického centra byla zateplena a opláštěna, došlo ke kompletní rekonstrukci topení a výměně rozvodných sítí, byla zateplena střecha, pro zákazníky byla vybudována nová recepce a v budově jsou nové lité podlahy. V rámci rekonstrukce se v okolí servisního centra opravily a vystavěly nové zpevněné plochy,“ přiblížil rekonstrukci Pavel Čírtek.

Hotel Freud, Ostravice, Beskydy.
Ikona v srdci Beskyd: Hotel Freud umí překvapit, nebojí se tu žádných novinek

Nově otevřené zákaznické centrum bude mít široké spektrum využití. Bude sloužit jako místo pro servis a opravy nákladních automobilů Tatra, a zároveň jako školicí centrům pro školení dílenských specialistů z celého světa. Pro ně vznikly nové učebny pro teoretickou i praktickou výuku s moderním audiovizuálním vybavením i technickými výukovými pomůckami a exponáty. V nových prostorech budou soustředěny i prodej náhradních dílů, technická podpora zákazníků a tvorba potřebné dokumentace pro provoz vozidel.

Celkové náklady na rekonstrukci, která byla ukončena v srpnu tohoto roku, dosáhly výše 79 milionů korun, z toho 7 milionů korun činily dotace z programu úspory energií od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. (ipa)