„Budou se zde montovat z dovezených komponentů hotové dveřní moduly, tedy vše, co se nachází mezi čalouněním a plechem dveří. Už teď však zvažujeme rozšíření výrobního areálu, abychom si určité součástky mohli v budoucnu vyrábět sami,“ uvedl viceprezident PHA Czech Jan Peer. Firma PHA bude vyrábět ze začátku kování a zámky pro automobily, po plném rozjezdu automobilky Hyundai v nedalekých Nošovicích pro ni bude vyrábět právě hotové dveřní moduly. Zaměstnání na montážních linkách najde kolem dvou stovek lidí.

„Uděláme vše, abychom se stali dobrými občany Českého Těšína. Součástí naší firemní kultury je respektování nejen zaměstnanců, místní kultury, ale i životního prostředí. Jsme špičkoví v zavádění ekologických technologií,“ uvedl prezident firmy Myoung-Hyun Lee z korejského ústředí PHA. Dodal, že tato investice pomůže nejen místnímu pracovnímu trhu, ale i celkové ekonomické situaci v regionu. Vedení města má z nových investic radost.

„Těšín vždy tvořil křižovatku obchodních cest ve středu Evropy. Teď, když se zdejší lidé budou podílet na výrobě aut značky Hyundai určené pro evropský trh, se stáváme opravdovou křižovatkou na mapě celé Evropy,“ uvedl starosta Vít Slováček a dodal, že se na radnici ozývají další investoři. PHA vlastní několik národních filiálek v Koreji, USA, Indii a na Slovensku, kde je v Kysuckém Novém Mestě nejbližší výrobní závod. Český Těšín si prý vedení firmy vybralo pro blízkost Nošovic, dobré napojení na rychlostní komunikace a dobrou dostupnost pracovní síly.