Armáda spásy v Krnově nabízí maminkám s dětmi azylové bydlení. Plánuje zde kompletní rekonstrukci, aby měly nájemkyně větší soukromí i pohodlí, které umožní matce samostatně hospodařit a usnadní jí návrat do samostatného běžného života.

Symbolického předání klíčů od nového bytu velikosti 1+1 s bezbariérovým přístupem se zúčastnil také starosta Krnova Tomáš Hradil. Vyjádřil vděk za práci Armády spásy ve městě a popřál, aby vedení i zaměstnanci stále udržovali dobrý „tah na branku“ v poskytování a zkvalitňování služeb potřebným.

„Maminka, která má existenční potíže, prožívá nesmírně náročné období. Je naší povinností těmto ženám a jejich dětem pomoci a vytvořit jim vhodné prostředí k životu. Proto Moravskoslezský kraj přispěl Armádě spásy milion korun, aby mohl být azylový dům postupně přetvořen na bytové jednotky, které maminkám s dětmi nabídnou větší soukromí,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil, který symbolicky předal klíče od nového bydlení řediteli Armády spásy a poděkoval zaměstnancům za jejich práci pro lidi v těžké životní situaci.

Azylový dům pro matky s dětmi aktuálně disponuje kapacitou pro 9 matek a 21 dětí. Za rok službu azylového domu využije přibližně 20 matek a 40 dětí. Věkové rozmezí dětí je široké, od novorozeňat po dospívající. Děti různého věku vyžadují různou péči v různé míře, která klade také své požadavky na prostředí, ve kterém vyrůstají. Azylové ubytování představuje řadu pokojů, společné sociální zázemí, kulturní místnosti a kuchyňky.

„Díky podpoře Moravskoslezského kraje a dotačního Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb jsme v období od 1. ledna 2019 do 30. června 2020 mohli realizovat první etapu rekonstrukce Azylového domu pro matky s dětmi. Cílem je kompletní rekonstrukce Azylového domu pro matky s dětmi na 9 bytových jednotek,“ řekl ředitel Armády spásy v Krnově Jiří Ivanov s tím, že kompletní rekonstrukce za zhruba 10 milionů korun by mohla být hotová napřesrok.

Bude ovšem nutné dořešit financování a další potřebné náležitosti.