Řada lidí po prodělaném covidu se potýká s přetrvávající únavou, bolestmi hlavy, kloubů a svalů, celkovou slabostí, ztrátou výkonnosti, problémy s motorikou a poklesem tělesné či psychické kondice či s cévními problémy. Právě těm dokážou pomoct karvinské Lázně Darkov, které se specializují na problémy s pohybovým, nervovým a cévním onemocnění a nyní doléčují pacienty, kteří si covidem prošli.

Prvních šest pacientů již speciální rehabilitaci po prodělaném covidu v Lázních Darkov úspěšně absolvovalo a vrátilo se zpět do běžného života. Další postcovidoví pacienti v těchto dnech do lázní přijíždí. Denně přichází několik nových žádosti o speciální léčebné pobyty s odborně vedenou rehabilitací zaměřenou na potlačení postcovidového syndromu.

„Díky našim dlouholetým zkušenostem, pomocí moderního technického vybavení, profesionalitou a účinky přírodního léčivého zdroje jsme schopni zlepšit kvalitu života pacientů po prodělaném onemocnění covid-19, léčit je, zmírnit jejich obtíže, psychicky podpořit a pomoci vrátit se co nejdříve do běžného života,“ říká lékařský ředitel Lázní Darkov Michal Filip.

V rámci léčebného pobytu čeká na pacienty v Lázních Darkov individuální i skupinová fyzioterapie, speciální dechová cvičení zaměřená na rekonvalescenci po covidu, oxygenoterapie a koupele v přírodní léčivé jodobromové solance. Každému postcovidovému pacientovi připravuje lázeňský rehabilitační lékař na základě vstupního vyšetření na míru individuální léčebný plán. Komplexní fyzioterapeutická péče je zacílená na zlepšení celkové fyzické i psychické kondice, posílení oslabených svalů, zlepšení dýchání, regeneraci organismu a na podporu imunitního systému.

Lázně očekávají v následujícím měsících velký zájem o speciální odborně vedenou řízenou postcovidovou rehabilitaci.

Postcovidoví pacienti mohou do Lázní Darkov přijet i jako samoplátci, nebo na doporučení praktického lékaře. Ten jim může léčbu předepsat jako komplexní lázeňskou péči, kterou plně hradí zdravotní pojišťovna. Optimální délka pobytu je tři týdny, které pojišťovna proplácí. I kratší doba v případě samoplátců může pozitivně přispět k celkové rekonvalescenci po prodělaném onemocnění covid-19.