V pátek 1. října začíná po ročním odkladu světová výstava EXPO v Dubaji. V českém pavilonu mají své místo i karvinské Lázně Darkov. Během následujících šesti měsíců zde budou prezentovat dvaceti milionům očekávaných návštěvníků české lázeňství. 

Na EXPO budou k vidění skleněné plastiky Darkov Waves, které Lázně Darkov nainstalovaly společně s firmou Crystal Caviar a sochařem Vlastimilem Beránkem. Jde o podvodní skleněné sochy ve vodních sloupech s bronzovými manžetami, na nichž vyrůstají krystaly „darkovského zlata“ léčebné jodobromové solanky.

„Dá se říct, že jsme tedy přivezli naše „zlato“ do Perského zálivu. Jde o nový, unikátní koncept propojující umění a lázeňské terapie,“ sdělila generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.

Návštěvníci světové výstavy EXPO se mohou těšit ale i na virtuální realitu, která je přenese do Lázní Darkov a promění je v lázeňské hosty.

„Druhou částí naší expozice je virtuální realita, prostřednictvím které si mohou návštěvníci vyzkoušet a zažít naše lázeňské procedury a péči. Společně s ostravskou firmou Virtual Real jsme naprogramovali naše lázeňské procedury, takže na EXPO nejen že můžete vidět léčivou jodobromovou solanku v sochách, ale dokonce si i prostřednictvím virtuální reality vyzkoušet koupel v jodobromové solance,“ vysvětlila Pavlína Filipi.

close Darkov waves. info Zdroj: Lázně Darkov zoom_in Darkov waves.

Dubajské EXPO je první Všeobecnou světovou výstavou, která se koná v arabské zemi. Spojené arabské emiráty jsou z českého pohledu ideálním místem, protože Emiráty jsou pro Česko z hlediska vzájemného obchodu druhým největším partnerem v regionu Blízkého východu, z hlediska českého exportu pak zaujímají v tomto regionu dokonce první místo.