Cenu na celoevropské lázeňské konferenci v Piešťanech převzala obchodní ředitelka Lázní Darkov Lenka Krótká. „Tuto cenu chápeme jako ocenění našeho dlouhodobého inovativního přístupu. Ukazuje nám, že jsme se před mnoha lety vydali správným směrem, když jsme vsadili na využití moderní robotiky v lázeňské léčbě,“ komentovala získání evropského ocenění generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.

Z představení 294 statečných Divadla Pod Palmovkou Praha.
Cena poroty i diváků divadelního festivalu Bez hranic putuje do Prahy

Odbornou porotu nejvíce zaujal robotický přístroj EKSO, který pomáhá pacientům v Lázních Darkov postavit se znovu na nohy po úrazech, zranění páteře, neurologických onemocněních nebo dopravních nehodách.

Cena pro Lázně Darkov. Vlevo generální ředitelka Pavlína Filipi a vpravo Lenka Krótká, obchodní ředitelka.Cena pro Lázně Darkov. Vlevo generální ředitelka Pavlína Filipi a vpravo Lenka Krótká, obchodní ředitelka.Zdroj: Lázně Darkov

Lázně Darkov se dlouhodobě soustředí na moderní robotickou rehabilitaci. Sledují trendy v této oblasti a pravidelně každoročně inovují své špičkové přístroje. V rámci Evropy jsou lídrem v robotické rehabilitaci. Moderní robotické přístroje zde každodenně využívá velký počet lázeňských klientů, kteří sem za robotickou rehabilitací jezdí i ze vzdálených zemí.