Bezpečnostní nařízení o uplynulém víkendu porušil jeden z otců, který byl jako doprovod se svým dítětem na komplexní lázeňské péči v dětské léčebně.

"Jakmile personál zjistil, že otec i s dítětem v pátek odjeli, ihned je kontaktovala lékařka lázní a vyzvala je k okamžitému návratu. Otec ale výzvu nerespektoval a vrátil se i dítětem až v neděli. Komplexní lázeňská péče mu proto byla ihned ukončena," uvedla mluvčí lázní Ivana Gračková s tím, že provoz v Sanatoriích Klimkovice normálně běží.

"V příštích dnech se ale dá očekávat nižší obsazenost. Nemocnice totiž v současné situaci odkládají plánované operace, proto nejspíše do lázní nastoupí menší počet pacientů po náhradách velkých kloubů," doplnila.

Zastavil se také zcela příjem samoplátců. Lázně zavřely restauraci i kavárnu, jídelny pro klienty samozřejmě normálně fungují. Uzavřené jsou kromě hlavních všechny vchody do lázeňských budov, a také podzemní spojovací koridor mezi dětskou a dospělou léčebnou. 

"Nemůžeme v současné situaci ignorovat riziko zavlečení nákazy koronaviru do lázní a ohrozit tak další pacienty i samotný provoz lázní," uvedl primář Sanatorií Klimkovice Tomáš Bauko. 

Lázeňský pobyt byl přerušen také několika dětem, u kterých se objevilo jakékoliv drobné onemocnění, třeba rýma. Je to preventivní opatření.  

Online reportáž