Jak pro server Zdopravy.cz uvedl Ondřej Musil, letištní manažer útvaru pasažerská přeprava, linka do Podgorici přispěje už k tak rozšířené nabídce letů z Letiště Leoše Janáčka Ostrava pro rok 2024. Plány společnosti Air Montenegro podle něj potvrzují rostoucí zájem o lety z Mošnova.

Slavnostní otevření terminálu Cargo 2 na letišti Leoše Janáčka, 20. října 2023, Ostrava.
Letiště v Mošnově jako důležitý uzel Evropy i Asie. Pomoci má nový terminál

Hlavní město Černé Hory Podgorica je známá jako metropole pod horami, což ostatně napovídá už samotný název. Město se rozkládá u soutoku řek Morača a Ribnica na pomezí Zetské nížiny a Bjeloplavićského údolí, pod vrchem Gorica.

Asi 25 km severně od Podgoricy se zvedá pohoří Prekornica, 15 kilometrů východně se táhne albánská hranice. S jadranským pobřežím je město spojeno dálnicí.

Ostrov Vis
Co chorvatský ostrov, to unikát. Do těchto míst se rozhodně zamilujete

První let je plánován na červen 2024, létat se bude až do konce letní sezóny, tedy do poloviny září. Lety budou realizovány 1x týdně, každé úterý. Prodej letenek bude spuštěn 4. prosince na stránkách dopravce www.airmontenegro.com, část kapacity letadla bude k dispozici pro cestovní kanceláře.

Podgorica se tak příští rok stane třetí pravidelně obsluhovanou destinací z Ostravy. V současné době z mošnovského letiště pravidelně létá nízkonákladová letecká společnosti Ryanair do Londýna a společností LOT Airlines do Varšavy.