„Letošní sezóna se zatím příliš nevyvedla," shodují se provozovatelé koupališť. Letošní sezóna se s minulým létem, které bylo nadprůměrně teplé, nedá vůbec srovnat.

Prázdninové počasí je spíše proměnlivé, a i když jsou teploty příjemné, občasný déšť a bouřky návštěvnosti koupališť příliš nenahrávají.

„Jestliže loni bylo 29 dní, kdy se teplota vyšplhala nad třicet stupňů, letos jich bylo zatím asi jen pět," říká vedoucí provozu havířovského koupaliště Petr Šulc a dodává, že letos v červenci zatím koupaliště navštívilo nejméně lidí za posledních několik let.

I tak ale například v úterý, kdy bylo chladnější ráno a vyjasnilo se až přes den, na havířovské koupaliště zamířilo pět set návštěvníků.

„Letošní rok je, co se počtu návštěvníků týká, určitě nejslabší za posledních šest let, možná i deset. Ke včerejšímu dni koupaliště navštívilo 13 a půl tisíce platících návštěvníků, loni ke stejnému datu jich bylo 27 tisíc," říká vedoucí provozu karvinského koupaliště Taťána Červená. Předpovědi na druhou půlku prázdnin provozovatelé bedlivě sledují, jak ale z vlastních zkušeností vědí, dlouhodobým předpovědím se nedá příliš věřit.

Karvinské koupaliště má nový háv už dvanáct let, nejvíce návštěvníků tam dorazilo během prvního léta po opravě. „V roce 2006 bylo krásné teplé léto a nové koupaliště bylo v provozu první sezónu. Návštěvnost byla 70 tisíc lidí," vzpomíná Červená. A že to ani letos na lámání rekordů příliš nevypadá, potvrzuje i Alena Nogolová ze Správy účelových zařízení, která provozuje koupaliště v Českém Těšíně. „Nejvíce lidí přichází na koupaliště, když je jasno s tropickými teplotami, které trvají více dnů po sobě," říká Nogolová.

„Když se udělá hezky jen na jeden den, lidé příliš nechodí," vysvětluje Nogolová další z nevýhod letošního léta.

Koupaliště také pořádají různé akce nebo soutěže, které přilákají více návštěvníků. V Havířově to například bude soutěž ve skocích z desetimetrové věže, která proběhne příští sobotu. V Českém Těšíně už mají za sebou Dětský den na koupališti, který ovšem trochu pokazil déšť. Na srpen právě plánují další akce, které zveřejní na svých webových stránkách.