Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) zajistil v neděli převoz celkem devíti českých občanů, vracejících se hlavně z Bruselu a Londýna, až do jejich domovů na území kraje.

ON-LINE situaci v ČR a ve světě SLEDUJTE S NÁMI ZDE

"Tentokrát menším hasičským autobusem VW Transporter. Čekal je na parkovišti naproti ostravského Domu kultury. Po individuálních jednáních s hygienikem o podmínkách karantény je rozvezl například po Ostravě, do Frýdku-Místku, Příbora a Krnova," uvedl mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

„Těch navrátilců do kraje očekáváme asi 1600 a není možné je nechat cestovat běžnými autobusovými nebo vlakovými spoji,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

Hasiči vedle tohoto rozvozu v neděli organizovali na stejném místě příjem celkem 13 osob, které dovezl do Ostravy autobus Policie ČR.

"Pro komfortní práci hygieničky Krajské hygienické stanice v Ostravě uzpůsobili své mobilní operační středisko v užitkovém automobilu Ford přímo na parkovišti. Někteří cestující využili k odvozu domů služeb svých příbuzných a známých, někdy využili služeb autobusu Transdev. Posádku menšího autobusu VW tvořili dva členové sboru, kteří byli opatřeni ochrannými pomůckami – ochranným oblekem a rukavicemi, filtrační maskou, respirátorem a ochrannými brýlemi. Ve vozidle byla pro potřeby převozu vytvořena provizorní přepážka, která oddělovala posádku vozidla od ostatních cestujících," popsal Kůdela.

Například v noci ze čtvrtku na pátek moravskoslezští hasiči (HZS MSK) převezli domů 12 osob, vracejících se z evropských zemí, od železničního nádraží v Ostravě-Svinově velkým hasičským autobusem - více zde

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník