V srpnu klesl počet lidí bez práce o 168 osob oproti červenci, ve srovnání meziročním je to 1296 osob, což je 6,5 procenta.

Největší poptávka je stále po nízko- či zcela nekvalifikovaných profesích jako je pracovník ostrahy a bezpečnostních agentur, řidič osobního auta a malé dodávky, kuchař číšník, servírka, prodavač, nástrojař nebo montážní dělník. Tradiční vysoká poptávka je po řemeslnících instalatér, kamnář, zedník, svářeč nebo elektrikář.

Oproti červenci nahlásili zaměstnavatelé o 57 nových pracovních míst více. V meziročním srovnání je to ale o 259 míst méně. Celkem bylo k poslednímu srpnu 1302 volných pracovních míst.

A jak už bylo řečeno, nejvíce zaměstnavatelé shánějí řidiče osobních a malých dodávek, taxikáře, montážní dělníky, kuchaře, řidiče autobusů a seřizovače obráběcích strojů.

Nejvyšší míra nezaměstnanosti v rámci okresu je tradičně v Karviné a okolí (12,72 procenta), následuje oblast Orlové (11,21 procenta), Havířovsko (10,84 procenta) a Bohumínsko (7,04 procenta). V oblasti Českotěšínska zaznamenaly statistiky ve srovnání července a srpna drobný nárůst (ze 7,88 na 8,15 procenta). V rámci okresu byla míra nezaměstnanosti ke konci srpna 10,67 procenta, tedy 18 778 osob.