Havířov v něm obsadil druhou příčku, a to hlavně proto, že v rámci kraje zaznamenává velmi vysoký počet dobíjecích stanic pro elektromobily, a to i při přepočtu na 100 firem. Podnikatele jistě potěší v rámci regionu relativně vyšší počet volných pracovních sil, a také fakt, že radnice vynakládá dostatečné finanční prostředky do oblasti sportu a sociální péče. Skvělého výsledku pak město dosáhlo v testu elektronické komunikace živnostenského úřadu.

Karviná zase vykazuje skvělé výsledky v oblasti nakládání s finančními prostředky, alespoň o tom svědčí v kraji vůbec nejnižší náklady na dluhovou službu a také velmi vysoká likvidita. Radnice směřuje peníze především do sportu a kultury. Karviná se může pochlubit rovněž nadprůměrným podílem firem s více než 250 zaměstnanci.

Havířovský klub Stolárna.
Tipy na víkend: v Karviné Messalina, v Havířově rocková tancovačka

Detailnímu zkoumání jsou v tomto výzkumu podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku.

Mimochodem první příčka letošního výzkumu patří Ostravě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek