Městská nemocnice Ostrava (MNO) má totiž nové náborové video. S jeho pomocí se snaží přiblížit práci zdejších zaměstnanců veřejnosti. A scénář je právě založen na seriálové postavě doktora House a jeho komentáři.

Zdroj: Youtube

"Jedná se o příběh pacienta, kterému lékař zachrání život a po čase ho náhodou potká v kavárně v centru města. Hrají v něm pouze zdravotníci nemocnice, děj se odehrává v reálných prostorách," popisuje video mluvčí MNO Andrea Vojkovská.

Natáčení naostro

Náměstkyně ředitele pro personalistiku Kateřina Kyselá ji doplňuje: „Věřím, že reálnost a vizuální atraktivita videa přivede do našich řad nové tváře. Postavili jsme ho, jako koneckonců při všech dosavadních náborových aktivitách, na našich lidech, prostě žádní herci a modelky, jediným, kdo k nám nepatří, je pacient, který pracuje v jedné z ostravských kaváren."

Strážníci městské policie. Ilustrační foto.
VIDEO: Nejsou lidi! Ostravská městská policie spustila náborovou kampaň

„Natáčení v ostrém provozu je vždycky tak trochu dobrodružství, v nemocnici to platí dvojnásob. Hlavně na urgentním příjmu bylo velice napínavé, jestli se po náročné přípravě scény neozve drnčení telefonu a my nebudeme muset s celým štábem během několika minut to, co jsme dlouho stavěli, rychle sbalit a uvolnit prostor mnohem důležitější činnosti, třeba zrovna záchraně života. Nechtěli jsme tvořit dokument ani ryze hraný spot. A tak jsme se snažili balancovat někde na pomyslné hranici dvou formátů,“ uvedl autor námětu, scénáře a režisér Jan Rušaj ze společnosti Goodfeel.

Aktuálně MNO hledá například lékaře na oční oddělení, na chirurgii, kardiologii, psychiatrii, patologii. Chybí také sestry pro lůžkové části nemocnice.

Největší městská nemocnice v kraji

MNO má 1948 zaměstnanců, z toho 243 lékařů, 675 všeobecných sester, 643 ostatního nelékařského zdravotnického personálu a 387 lidí je zaměstnáno na dalších nezdravotnických pozicích. Všechna aktuální výběrová řízení jsou zveřejněna na myjsmefifejdy.cz

Lidé si mohli prohlédnout místo, kam se běžně nedostanou.
Lidé v Ostravě chtěli vědět, jak to vypadá na pitevně. Ptali se na smrt

Historie největší městské nemocnice v Moravskoslezském kraji se začala psát v roce 1846. V současné době má 32 oddělení, z toho 17, která disponují 898 lůžky, a 122 ambulancí.

Ročně je v nemocnici hospitalizováno zhruba 25 tisíc pacientů, provedeno 17 tisíc operačních zákroků, od rutinních až po ty specializované, v ambulancích je ošetřeno zhruba 250 tisíc pacientů.

Součástí MNO jsou detašovaná pracoviště – Léčebna dlouhodobě nemocných, Dům sociálních služeb, Dětský rehabilitační stacionář, Centrum duševního zdraví a psychiatrie, která se nacházejí mimo areál nemocnice - více informací na www.mnof.cz.