„Od 1. ledna příštího roku bude jezdit více elektrobusů. Vozový park se bude skládat z části z elektrobusů, z části z bio CNG autobusů a z části z dieselových autobusů, abychom v procentuálním poměru splnili směrnice, které jsou dány Evropským parlamentem," uvedl ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD Jakub Vyvial. Další změna. Nově budou autobusy jezdit v černobílých barvách.

Finišují práce na modernizaci krytého bazénu v Karviné-Hranicích. K bazénům přibude wellness zóna se saunami a vířivkou.
OBRAZEM: Takto bude vypadat bazén v Karviné. Modernizace finišuje

Dopravce nakoupí nové autobusy, které budou mít jinou vizuální podobu než dosud. „Autobusy budou v bíločerném provedení s integrovanými logy a piktogramy, aby bylo vše jednotné, a budou všechny klimatizované s wi-fi routery. Čidla zajistí sčítání cestujících, takže magistrát bude mít přehled o nástupech i výstupech cestujících, aby mohl lépe a operativně pracovat s jízdními řády, vyhodnocovat data a podle poptávky je upravovat," řekl Jakub Vyvial. Bylo to minulý týden při příležitosti podpisu smlouvy se zástupci Karviné, pro kterou bude dopravce 3ČSAD zajišťovat veřejnou dopravu dalších 10 let.

„Jsme rádi, že staronový dopravce splnil všechny podmínky a soutěže vyhrál. My víme, co od něho můžeme čekat, takže věřím, že spolupráce bude úspěšná,“ doufá náměstek karvinského primátora Vladimír Kolek.