„Žádost jsme stáhli, protože ji chceme dopracovat. Tímto se ohrazujeme vůči informacím v České televizi, že jsme ji zrušili,“ řekl mluvčí OKD a potvrdil, že firma tak učinila bez udání důvodu, na což má právo. „Každopádně náš zájem na pokračování těžby pod částí Starého Města trvá tak, jak jsme ji před časem deklarovali. Jedná se o v 10. kru, 24. sloj,“ uvedl Ivo Čelechovský.

OKD chce v budoucnu vytěžit pod částí Karviné, Orlové a Doubravy milion tun uhlí. Tak jak to má uvedeno v reorganizačním plánu.

Na informaci o stažení žádosti reagovali také lidé ve Starém městě, kteří by rádi věděli, jaké jsou vize života ve Starém Městě. Ať už se těžit bude, nebo nebude. Na příští týden proto svolali setkání, kam pozvali také zástupce společnosti OKD a města.

„OKD sice tvrdí, že vlivy se našich domů nedotknou, ale my je pociťujeme už nyní, když se těží pod doubravskou částí Kozinec na protilehlém břehu řeky Olše. Zajímá nás proto, jak chce OKD těžit, když nemá s majiteli dotčených nemovitostí sepsány dohody o náhradách budoucích škod,“ řekla obyvatelka Starého města Monika Heisigová, která dlouhodobě bojuje proti těžbě pod Starým Městem. Nároky na odškodnění za tyto vlivy OKD podle Moniky Heisigové odmítá.