„Dáváme na léto do předprodeje plný rozsah našich vnitrostátních vlakových spojů – včetně plného rozsahu palubních služeb, na které jsou cestující běžně zvyklí,“ říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet.

„Vidíme, že řada lidí si chce už nyní v předprodeji zajistit jízdenky pro své letní cestování zvláště, když mnozí letos dají přednost dovolené v rámci České republiky a poptávka po ní bude podle všeho obrovská,“ dodává.

Již nyní registruje RegioJet zvýšený zájem o cestování, oproti minulému týdnu přibližně o 30 %. Souvisí to s tím, jak postupně ve větší míře začínají fungovat úřady, firmy, či školy a jak se zvyšuje počet těch, kteří mají opět více možností vyřizovat potřebné záležitosti.

Proto RegioJet již 3. května začne počty spojů na trase Ostravsko – Praha a zpět postupně navyšovat, přičemž v každém směru mezi Ostravskem a Prahou jich denně pojede až šest.

RegioJet zároveň ve svých spojích trvale zachová některá hygienická opatření, která v nedávné době zavedl, aby cestujícím garantoval nejvyšší možnou bezpečnost přepravy.