„Největší zájem je vždy o divadelní představení, lednové Sbohem, zůstávám! a únorová Láska jsou takto již prakticky vyprodané," prozradila asistentka ředitelky MěDK Zuzana Voznicová.

Zájem je prý i o koncerty například na vystoupení Michala Horáčka nebo slovenského zpěváka Martina Haricha, i když tady je zájem o malinko menší.

Lístky jako dárek pro své blízké si mohou zájemci rezervovat a koupit na jakékoliv představení dle svého vlastního výběru, a to včetně kina Centrum.

„U kina jsou ve středu zájmu kupujících většinou projekce v rámci akce označené Kino Centrum ži(v)je!, prodávají se však i vstupenky na běžná promítání v měsíci," doplnila Voznicová.

Také kulturní agentura K3 Bohumín každoročně chystá tipy na vánoční dárky ve formě možnosti zakoupení vstupenek pro své blízké.

„V letošním roce lidé nejčastěji kupovali jako dárek pod stromeček divadelní předplatné na období únor až červen 2014. V tuto chvíli už doprodáváme poslední volné vstupenky, celkem se již prodalo 250 kusů," řekla Deníku asistentka pro přípravu realizaci kulturních projektů Jiřina Kochová.

Takový vánoční dárek má výhodu také v tom, že je levnější. Za jednotlivá představení by lidé zaplatili 1085 korun, v rámci předplatného dají jen 60 procent z ceny, tedy 650 korun.

A zkrátka nepřijdou ani senioři. Hitem vánočních dárkových vstupenek je koncert známé dvojice Duo Jamaha. Přestože proběhne až 7. května, už nyní je o vstupenky velký zájem. Pokud si však nejste jisti žánrem, který by potencionálního obdarovaného nejvíce potěšil, můžete zakoupit i dárkové poukazy v hodnotě od 100 do 500 korun. Každý se pak může sám rozhodnout, na co poukaz využije.

Je-li mezi vašimi blízkými také nějaký zapálený čtenář, výborným dárkem, kromě knížky, může být i průkazka do knihovny, která má roční platnost.

„Pokud někdo najde pod stromečkem takovýto poukaz a už má platný čtenářský průkaz do knihovny, dojde pak po předložení dárkového poukazu k prodloužení platnosti průkazu o jeden rok," dodala Jiřina Kochová.

Darovat můžete průkazku do knihovny také v Karviné. Je možné ji vystavit na všech pobočkách Regionální knihovny Karviná, které půjčují knihy, tedy Karviná-Mizerov, Karviná-Fryštát a Karviná-Nové Město.

Pro dárce stačí znát pouze základní údaje, a to jméno, příjmení, datum narození a adresu budoucího čtenáře, kterému má průkaz patřit.

„Na těchto podkladech je pak průkaz vyhotoven a předán dárci. Všechny další údaje jsou pak doplněny u první návštěvy obdarovaného. Jde o novinku, kterou knihovna tento rok zavedla a jelikož se těší velkému zájmu, budeme je i v dalších letech dalších určitě vystavovat," řekla Kateřina Czyžová, vedoucí Střediska knihovnických a informačních služeb v Mizerově.

Veškeré informace o těchto dárcích můžete najít také na jednotlivých webových stránkách kulturních středisek a knihoven.