A výstupy ze statistik nejsou vůbec příznivé. „Listopadový stav uchazečů o zaměstnání (22 368 evidovaných) patří v porovnání se srovnatelným obdobím mezi nejvyšší od roku 2007 a celkově byl nejvyšší od června 2007," píše se ve statistice Úřadu práce v Karviné.

Oproti předchozímu měsíci shání práci o 156 lidí více a ve srovnání s listopadem loňského roku je rozdíl téměř 2600 lidí. Samozřejmě v neprospěch aktuálního měsíce.

Ubylo také volných pracovních míst. K poslednímu dni letošního listopadu bylo k dispozici 283 volných pracovních míst, což je o 360 míst méně než před rokem a o 109 míst méně než v předchozím měsíci. Už není takový zájem o obchodní zástupce ani zedníky, méně míst je v nabídce pro prodejce telefonů, svářeče i pomocné dělníky.

Nejvyšší nezaměstnanost v rámci okresu evidují v mikroregionu Karvinsko (Karviná, Stonava, Dětmarovice, Petrovice), a to 14,2 procenta. Nejnižší je naopak na Bohumínsku a Českotěšínsku (9.7 a 9,8 procenta).

Ve srovnání s předchozím měsícem se okresní podíl nezaměstnanosti zvýšil o 0,13 procenta, přičemž přírůstek zaznamenala všechna kontaktní pracoviště, nejvyšší přírůstek ve výši 0,31 procenta zaznamenalo kontaktní pracoviště Bohumín a ve výši 0,20 procenta Karviná. U zbývajících pracovišť se meziměsíční přírůstek pohyboval v řádu setin procenta.