"Naše firma Podlahy Adámek se zabývá pokládkou podlahových krytin na klíč. To znamená, že jsme schopni zákazníkům zajistit vše, co se nové podlahy týká. Na začátku přijedeme k zákazníkovi změřit prostory, poskytneme mu konzultaci ohledně podkladu, pomůžeme s výběrem krytiny či dekoru. Vše probíhá bezplatně. Pro lepší představivost máme vždy po ruce celou řadu vzorníků," vysvětluje majitel Marcel Adámek s tím, že po schválení nacenění se pouští do práce.

Ve výřezech snímky z nově vznikajícího kolejiště v Bohumíně, v pozadí již stojící model železnice ve Žďáru nad Sázavou.
Tohle je paráda: takto vzniká v Bohumíně obří železnice, postaví zde i váš dům

"Kromě pokládky samotné podlahy provádíme demontáž staré krytiny, vyrovnání podkladu, odvoz odpadu nebo lištování. Náš sortiment je opravdu široký. Mezi nejoblíbenější krytiny patří vinyl, PVC či koberec. Velkému zájmu se v poslední době těší také kobercové čtverce, díky kterým mohou vzniknout opravdu originální podlahy," dodává Marcel Adámek.

Historie společnosti

Historie společnosti není sice nijak dlouhá, avšak předchozí praxe mu umožnila, aby se nějaká historie vůbec mohla psát. Nejdříve pracoval 5 let jako zaměstnanec podlahář pro firmu prodávající krytiny.

"Bohužel kvůli pandemii Covidu-19 došlo ke snižování stavu zaměstnanců a já se musel rozhodnout, co dál. Na výběr jsem měl v podstatě z 2 možností – začít hledat práci mimo svůj obor, nebo se osamostatnit a začít pracovat sám na sebe. A protože mě práce podlaháře vždycky bavila a naplňovala, rozhodování bylo o to jednodušší," popisuje zlomové rozhodnutí. A tak v červnu letošního roku bude firma Podlahy Adámek slavit druhé výročí.

Karviná, 7.6. 2022. V Bohumínské ulici v úseku od ČSAD po průmyslovou zónu silničáři frézují vozovku. Až ke Koukolné se podél silnice mění svodidla.
Další nervy v autě v Karviné: k obchvatu se přidala oprava tahu na Bohumín

"Za ty dva roky práce živnostníka - podlaháře mám už za sebou spoustu zakázek a zajímavých projektů nejen pro fyzické osoby, ale také pro neziskové organizace. Velkým bonusem je také spolupráce s celorepublikovými firmami z oboru podlahářství," bilancuje Marcel Adámek.

Na otázku proč by si zákazník měl zrovna jeho odpovídá: "Ze tří hlavních důvodů – máme profesionální, ale zároveň osobní přístup, jsme zárukou odborně odvedené práce a vždy dodržíme domluvené časy. Klademe tak velký důraz na dochvilnost a dokončení našich prací v dohodnutém termínu i proto, že dnešní uspěchané době, právě velmi často slýcháme, že na nás, řemeslníky „není spoleh a nedodržují termíny“. Ale naši zákazníci ví, že to není pravda," usmívá se závěrem našeho povídání Marcel Adámek.

Více informací o firmě se dočtete na jejich webu www.podlahyadamek.cz.