Stavba byla zahájena na začátku letošního roku. Po zahájení výroby bude v havířovském provozu zaměstnáno více než 200 pracovníků, později by jich mělo být až 300.

„Start nového provozu je naplánován na květen 2017. Naše nová továrna v Havířově je rozšířením dosavadní výrobní kapacity, kterou máme v Karviné. Továrna v Karviné je a zůstane velice důležitou součástí výrobních továren ProcedurePak setů. V nové továrně v Havířově bude zaměstnáno více než 200 osob na konci příštího roku s tím, že v současné době zaměstnává naše karvinská továrna přes 800 zaměstnanců," informoval Deník Emmanuel Chilaud, generální ředitel provozů MHC v Karviné a Havířově.

Firma už delší dobu nabírá zaměstnance. „S náborem nových zaměstnanců jsme již začali a budeme v tom pokračovat i během roku 2017, abychom zajistili plynulý rozjezd kapacity továrny. Nyní nabíráme různé pozice do výroby a skladu až po pozice, jako jsou inženýři kvality, HR specialisté, mechanici a další.

S odbytem výrobků nemá MHC problém. Právě kvůli vysoké poptávce musí výrobní kapacitu rozšiřovat.

„Havířovská továrna navýší naši výrobní kapacitu o čtyři miliony ProcedurePak setů za rok, přičemž naše karvinská továrna je limitována šesti miliony setů za rok. S tímto růstem budeme také navyšovat naši kapacitu, abychom mohli dodávat sety, které jsou velice požadovány od našich zákazníků a ročně se zvyšují o 10 procent," dodal Chilaud.