„Chceme proto přijmout na dvě stovky pracovníků, zejména těch s důlní praxí. S nabídkou se teď chystáme oslovit hlavně bývalé důlní pracovníky OKD a spoléhat budeme i na doporučení stávajících zaměstnanců. Vybraným zájemcům nabídne perspektivu zaměstnání i za horizont roku 2026,“ řekl personální ředitel OKD Radomír Štix.

Loni soustředila OKD náborové aktivity zejména do polského příhraničí, neboť v Polsku se počítá s těžbou do roku 2049 a pro práci v těžebním sektoru je tam stále dostatek kvalifikovaných pracovníků.

Dolní Lutyně, Karvinsko, likvidování následků tragické srážky vlaku a kamionu, 25. ledna 2024.
Šéf dopravní firmy k Lutyni: souprava uvízla na přejezdu kvůli špatnému profilu

„Překážkou v náboru na polském trhu se ale staly právě dlouhodobé vyhlídky těžby v Polsku a přepokládaný termín konce dobývání uhlí v OKD. Vzhledem k tomu, že možnosti českého pracovního trhu jsou v tomto oboru velmi omezené, budeme nyní cílit na naše bývalé zaměstnance, kteří mají zkušenosti s prací v podzemí,“ vysvětlil personální ředitel OKD.

Náborový příspěvek 

Nováčkům na vybraných pozicích nabídne náborový příspěvek 40 tisíc korun a všem novým důlním dělníkům příspěvek na ubytování 4,5 tisíce korun měsíčně a příspěvek na dojíždění do zaměstnání až 5,5 tisíce korun měsíčně. Informace k náboru zaměstnanců mohou zájemci získat v Poradenském centru OKD v Karviné a na webu pracevokd.cz.

Informace k náboru zaměstnanců mohou zájemci získat v Poradenském centru OKD v Karviné a na webu pracevokd.cz.

Společnost OKD plánuje ukončit těžbu uhlí na Dole ČSM na přelomu roku 2025 a 2026. Po ukončení těžby bude provádět technickou likvidaci dolu a připravuje se také na další podnikání.

Záchrana promrzlého  psa v Orlové 27. ledna 2024.
Promrzlý pes na Karvinsku se nedokázal dostat na břeh. Pomohli mu hasiči

„Podle plánu dotěží OKD poslední poruby na Dole ČSM v první polovině roku 2026, poté budeme ještě přibližně 3 roky provádět technickou likvidaci dolu, a pokud nám to legislativa umožní, také dále podnikat, a to v oblasti výroby uhelných směsí a zelené energie. K tomu budeme nadále potřebovat šikovné lidi. Vybraným kvalifikovaným zaměstnancům, kteří budou mít zájem v OKD pokračovat i po ukončení těžby, tak nabídneme perspektivu zaměstnání i za horizont roku 2026,“ doplnil David Hájek, ředitel provozu OKD.