Původní plán OKD tak byl překročen o více než 370 tisíc tun uhlí. O téměř 20 procent byla překročena i provozní metráž, která dosáhla až 10 kilometrů. Původní plán překročily také tržby, a to o více než 40 procent.

V karvinské porodnici se "na Ježíška" narodil chlapeček Samuel.
V Havířově mi dali naději, říká máma štědrovečerního miminka, Slovenka Mária

„Dařilo se nám díky řadě faktorů, mezi které se řadí především naše úspěchy v těžbě v průběhu celého roku, velmi příznivé ceny uhlí v posledních měsících, náš trvající důraz na kontrolu provozních nákladů, úspory v oblastech investic, nákupů i oprav, jakož i zvýšená efektivita zpracování naší produkce. Naše výsledky jsou tak zásluhou všech našich zaměstnanců i pracovníků našich dodavatelů,“ řekla Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD.

Novoroční ohňostroj v městské části Ostrava-Jih.
Kam za novoročními ohňostroji v kraji? Na Karvinsku budou celkem tři

Pro rok 2022 se plánuje Plán těžby na rok 2022 předpokládá vytěžit z Dolu ČSM zhruba 1,3 milionu tun uhlí. „Plánujeme těžit celý příští rok naplno, během roku budou postupně ubývat ražby, tak jak budou dokončovány přípravy jednotlivých porubů,“ upřesnil ředitel provozu OKD David Hájek.

Testování

Během celého roku 2021 probíhalo v OKD testování na onemocnění covid-19 a také se přímo na šachtách proti covid-19 očkovalo. „Teď aktuálně máme v OKD 78 procent zaměstnanců, kteří prošli kompletní vakcinací, chceme i dále naše lidi motivovat, aby mysleli na své zdraví a také svých kolegů. V lednu 2022 opět zajistíme pro naše zaměstnance možnost očkování přímo na šachtách,“ dodal výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.