Hlavním motivem, proč Vítkovice Cylinders loni zvedaly mzdy, byla snaha alespoň částečně eliminovat vliv inflace na výdělky svých zaměstnanců. Současně byl ale cílem i růst produktivity práce, což se vzhledem k velkému nárůstu skutečných platů evidentně podařilo.

„Už na začátku loňského roku jsme slíbili až 12procentní zvýšení v součtu tarifů a motivační složky. Nakonec je růst platů ještě mnohem výraznější. Je to zásluha zaměstnanců, kteří plnili všechny motivační ukazatele, a také nám poskočila produktivita,“ uvedl personální ředitel Vítkovice Cylinders Tomáš Hladký.

Automobilka Tatra Trucks. Ilustrační foto.
Automobilka Tatra Trucks v Kopřivnici vyrobila více aut a navýšila tržby

Od roku 2020 si zaměstnanci výrobce vysokotlakých ocelových lahví, nádob a kontejnerů na přepravu vodíku a dalších plynů polepšili o 43 procenta. Průměrná hrubá mzda v roce 2020 byla zhruba 32 200 korun, v roce 2021 činila zaokrouhleně 36 380 korun a loni to bylo přibližně 46 180 korun. Ve čtyřsměnných, respektive nepřetržitých provozech se zaměstnanci dostávají až k 50 tisícům korun měsíčně.

„Řada našich kolegů, kteří pracují ve čtyřech směnách, dnes vnímá finanční motivaci jako velmi zajímavou. Jak si daný tým vede a k jaké prémiové odměně míří, ukazují zaměstnancům přímo na provozech obří LCD obrazovky,“ dodal Tomáš Hladký.